Bolster prostokątny - poduszka do jogi z poszewką z naturalnego lnu

129,00 zł
Brutto

Zadaniem lnianej prostokątnej poduszki do jogi jest wsparcie lub odciążenie mięśni ciała. Dzięki podparciu pozwala zredukować napięcie mięśni pleców i brzucha. Niezastąpiona w praktyce jogi z pomocami, w profilaktyce zdrowego kręgosłupa a także dzięki swojemu kształtowi - także jako poduszka do siedzenia lub medytacji. Poduszka w komplecie z poszewką wykonaną w 100% z lnu o właściwościach antybakteryjnych.
Ilość

nizp-pzh-atest.png

Wałek do jogi z łuską gryki firmy Eliks Natural posiada aktualne Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Dlaczego łuska gryki?

Prostokątna poduszka do logi z lnu (wałek/bolster prostokątny) marki Eliks wypełniony jest specjalnie przygotowaną i oczyszczoną łuską gryki. Dzięki nieregularnej budowie, łuska nigdy się nie zbija, jest cały czas sypka. Dopasowuje się do kształtu ciała stanowiąc doskonałe podparcie.

Co więcej:

  • Łuska gryki jest naturalnie antyalergiczna - dzięki wysokiej zawartości tanin nie mogą się w niej rozwijać roztocza, grzyby i bakterie.

  • Łuska gryki jest naturalnie przewiewna - redukuje pocenie się - przestrzeń obecna między łuskami ułatwia cyrkulację powietrza, przyjmując ciepło i wilgoć z ciała do wewnątrz, gdzie naturalnie wyparowuje.

Grubość i twardość można regulować

Do lnianego bolstera prostokątnego wszyty jest zamek błyskawiczny, dzięki czemu można dostosować ilość łuski w części wewnętrznej do indywidualnych preferencji.

Rozmiar: 70x23x10 cm.
Waga: ok. 4 kg.

Utrzymanie w czystości

Zestaw zawiera wałek oraz dodatkową zdejmowaną poszewkę, dzięki czemu można go szybko i wygodnie odświeżyć. Wewnętrzna część wykonana jest z grubej wysokogatunkowej 100% bawełny.

Zewnętrzna poszewka wykonana jest z tkaniny lnianej 100%, która ma naturalne właściwości antybakteryjne i podwyższoną absorpcyjność wilgoci. Len jest tkaniną wyjątkowo wytrzymałą na przetarcia, rozciąganie, pranie - doskonała na poszewkę na wałek do jogi.

Przykładowe zastosowanie wałka

Prostokątny kształt poduszki lepiej dopasowuje się do kształtu ciała podczas pozycji leżących. Jego przeznaczeniem jest wspieranie lub odciążenie mięśni ciała i kręgosłupa, zwłaszcza w przejściach między pozycjami w jodze. Dzięki odpowiedniemu podparciu pozwala zredukować napięcie mięśni pleców w odcinku lędźwiowym i piersiowym, a także mięśni brzucha.

W jakich pozycjach można stosować prostokątny bolster do jogi?

Są to przykładowo:

  • Balasana (podparta pozycja dziecka) - kładziemy się na wałku ułożonym wzdłuż ciała
  • Supta-virasana (leżący wojownik) - wałek kładziemy pod plecami
  • Supta Baddha Konasana (leżący schwytany kąt) - wałek kładziemy pod plecami
  • Savasana - najbardziej znana pozycja relaksacyjna, w której leży się na podłodze - można położyć się plecami na wałku lub położyć go pod kolanamiWG-0018

No customer reviews for the moment.

Zobacz także

Wałek do jogi z łuską gryki 70x20
Od 91,00 zł
Zadaniem wałka do jogi jest wsparcie lub odciążenie mięśni ciała. Dzięki podparciu pozwala zredukować napięcie mięśni pleców w odcinku lędźwiowym i...