ZNakFR.png

Eliks Natural Sp. z o.o. to firma rodzinna założona w 2004 roku, w 100% z polskim kapitałem, która dba o godne warunki płacy i zatrudnienia. Wkład w powstawanie i testowanie naszych wyrobów ma cała rodzina (w tym seniorka rodu - ponad 80-letnia babcia!).

Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach spowodował wzrost zatrudnienia. Przy produkcji naszych wyrobów pracuje dzisiaj już ponad 20 osób. Co prawda w większości spoza rodziny (ale z polecenia!), to jesteśmy jak wielka rodzina, która lubi pracować ze sobą i spotykać się poza godzinami pracy.


Podejście do środowiska

Eliks Natural powstała z miłości i szacunku do środowiska naturalnego. Staramy się żeby nasze wyroby były w 100% bezpieczne dla fauny i flory, dlatego korzystamy z materiałów pochodzenia naturalnego - bawełna, len, a także do wypełnień różnego rodzaju plewy zbóż (łuska gryki, łuska prosa, łuska orkiszu, pestki wiśni) oraz egzotyczny, pochodzący z Indonezji kapok. Większość materiałów, które wykorzystujemy do produkcji są 100% biodegradowalne.Świadectwo jakości zdrowotnej


Wyroby Eliks Natural posiadają aktualne Świadectwo Jakości Zdrowotnej, wystawione przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Instytut Badawczy (dawniej PZH). Co to oznacza? NIZP PIB przeprowadziło szereg pozytywnych testów i badań na naszych produktach. ATEST potwierdza, że nasze wyroby są zgodne z krajowymi i europejskimi normami w dziedzinie bezpieczeństwa. Co więcej - w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na zdrowie ludzi i środowisko naturalne.

Autorski system oczyszczania surowców

Nie oczekujemy od innych tego, czego sami nie dowozimy, dlatego od dostawców oczekujemy tylko najwyższej jakości. Prawdopodobnie jako jedyna firma w Polsce, nie wypełniamy naszych wyrobów surową łuską pochodzącą z kaszarni pracujących na maszynach wysokowydajnych - nasza łuska jest niepokruszona - dzięki czemu nasze produkty zachowują swoje właściwości.

Co więcej - łuska pochodząca z kaszarni, nawet wstępnie tam oczyszczana, może zawierać w sobie resztki kaszy oraz pyłu. Dlatego w naszych produktach stosujemy unikalny, opracowany przez naszego technologa system oczyszczania i odpylania łuski powodujący, że produkt końcowy jest w 99,9% ich pozbawiony.


Gęste, wysokiej jakości tkaniny


szwalnia-materialy.pngNie twierdzimy, że nasza konkurencja w 100% przypadków szyje swoje wyroby z gorszych tkanin :) Ale mieliśmy okazję korzystać z poduszek do spania produkowanych przez inne firmy, które uszyte były z materiałów o tak rzadkim splocie, że prawie można było zobaczyć ich zawartość. Gęstość tkaniny wpływa po pierwsze na trwałość wyrobu, a po drugie na ilość przedostającego się przez materiał pyłu, dlatego tak istotne jest, by była jak najwyższa.

Mamy doświadczene - znamy się na materiale - przetestowaliśmy większość dostępnych gęstości i splotów, i wybraliśmy najlepsze i najtrwalsze od najlepszych dostawców (mięliśmy na to dużo czasu). Nie tylko w szyciu - wszystkie nasze materiały przetestowaliśmy jak zachowują się w pralce i możemy potwierdzić trwałość kolorów i odporność na kurczenie się.

Wysoka jakość ma swoją cenę - nie kupujemy najtańszych surowców, dlatego też nasze produkty nie są najtańsze ale z pewnością najbardziej trwałe i posłużą naszym klientom przez wiele lat.


Własna szwalnia, profesjonalny zespół, przemysłowe maszyny

szwalnia-eliks.pngPosiadamy własną szwalnię, w której pracują wykwalifikowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem krawieckim i szwalniczym. Naszym podstawowym standardem szycia jest jakość gotowego produktu, dopiero potem czas szycia.

Do szycia używamy przemysłowych, markowych maszyn szwalniczych - stębnówek i overlocków, które w połączeniu z grubymi, wytrzymałymi nićmi gwarantują odpowiedni ścieg i tym samym również bardzo wysoką jego wytrzymałość.

Człowiek + materiał + maszyna = 100% jakości i satysfakcji :)Nasza praca jest naszą misją


Produkty zawarte w naszej ofercie to nie tylko poduszki, materace czy maty. To element czegoś znacznie większego - ideologii oraz stylu życia. Są spójne z nami, a my z nimi i to jest naszym zdaniem, klucz do naprawdę dobrego, użytecznego i wysokiej jakości produktu.

I takie też produkty z największą przyjemnością oddajemy w Państwa ręce!