Jak pakujemy zgodnie z ideą "zero waste"

Proekologiczne podejście towarzyszy nam od samego początku tworzenia produktów z naturalnym wypełnieniem. Z resztą, same produkty są bardzo spójne z ideą "zero waste", jako że ich wypełnienie to de facto pozostałości produkcji kaszy gryczanej, jaglanej oraz ziaren orkiszu, które w normalnych okolicznościach wylądowałyby na śmietniku lub w piecach jako opał.

Teraz, dzięki opcji "zero waste" przy sposobach dostawy możemy jeszcze lepiej zadbać o to, by nasza produkcja nie przyczyniała się dodatkowo do zaśmiecania środowiska plastikowymi workami i opakowaniami. Jesteśmy zwolennikami przekonania, że pożyczyliśmy ziemię od naszych dzieci i wnuków i chcielibyśmy oddać im ją w jak najlepszym stanie.

 

Wybierając opcję "zero waste" podczas wyboru sposobu dostawy otrzymasz produkt:

  • - bez indywidualnego, przezroczystego opakowania foliowego
  • - bez papierowej ulotki informacyjnej (zamiast tego dołączymy małą naklejkę z QR kodem do pobrania ulotki online)
  • - w zewnętrznej folii ochronnej wykonanej w 100% z recyklingu (jeśli tylko gabaryt zamówienia na to pozwoli - nie wszystko  się do niej zmieści)
  • - z niewielkim papierowym paragonem lub fakturą w wersji elektronicznej (paragon jest bardziej eko, ponieważ kopię faktury na koniec miesiąca i tak musimy wydrukować w celach księgowych)
  • - zapakowany beż użycia taśmy klejącej oraz folii stretch.

Otrzymane w ten sposób opakowanie foliowe można wyrzucić do pojemnika na odpady plastikowe (z tworzyw sztucznych), aby zostało ponownie przetworzone lub zrobić w nim uchwyty i wykorzystać jako torbę na zakupy (jest dość mocne). 

 

Jesteśmy otwarci na sugestie

Jeśli po otrzymaniu przesyłki od nas nasuną się Wam dodatkowe pomysły co jeszcze możemy zrobić, by ograniczyć ilość opakowań lub jak można te już otrzymane powtórnie wykorzystać - będziemy wdzięczni za informację mailową: sklep@gryczane.pl lub na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/produkty.naturalne.eliks/

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password