eliks-site.png
Gryczane.pl to sklep firmy Eliks.

Nasza firma jest firmą rodzinną istniejącą na polskim rynku od 2004 roku. Zajmujemy się produkcją wyrobów do spania, medytacji i jogi, wypełnionych łuską gryki, orkiszu, prosa, gorczycą oraz kapokiem.

Zaczynaliśmy od sprzedaży detalicznej wyłącznie online, dziś jesteśmy jednym z wiodących producentów tego typu produktów w kraju, oraz eksporterem na rynki zagraniczne.

Nasze produkty chętnie nabywane są przez partnerów z Niemiec, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Hiszpanii. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Niemcy czy Norwegia należą do jednych z bardziej wymagających rynków pod względem jakości wykonania produktów!

Zaopatrujemy także dziesiątki sklepów medycznych, zielarskich czy szkół jogi na terenie całego kraju.

Skąd pomysł?

Pomysł na produkty powstał w wyniku poszukiwań idealnej poduszki do spania wypełnionej naturalnym materiałem, która jednocześnie zwiększałaby komfort snu i niwelowała poranne bóle szyi czy karku, powstające w wyniku niewłaściwego ułożenia kręgosłupa.

Okazało się, że łuska gryki spełnia szereg naszych wymogów:

  • jest w 100% naturalna i pochodzenia roślinnego
  • nie zawiera glutenu
  • wkład można wymienić w dowolnym momencie, w dowolnej ilości bez szkody dla środowiska
  • dzięki zawartym taninom hamuje rozwój bakterii i roztoczy, jest antyalergiczna
  • doskonale nadaje się do produktów dla dzieci.

Nie tylko łuska

Nasi klienci bardzo często pytali o wypełnienie gorczycowe, dlatego też wprowadziliśmy produkty z nasionami gorczycy, wiedząc, że mają właściwości prozdrowotne.

Kapok

Nowością w naszej ofercie jest wypełnienie kapokiem, naturalnym włóknem pochodzącym z drzewa kapokowego - puchowca pięciopręcikowego, który ma właściwości idealne do zastosowania w naszych wyrobach - jest lekki (kilka razy lżejszy od innych naturalnych wypełnień), nie wchłania wody / wilgoci, jest pokryty naturalną substancją, która odstrasza roztocza i inne insekty, naturalnie miękki i sprężysty.

Ciekawostką jest także nazwa, która kojarzy się z kamizelkami ratunkowymi. Kapok dawniej wykorzystywany był jako wypełnienie kamizelek ratunkowych z uwagi na swoje właściwości hydrofobowe - dzisiaj funkcję pływaka pełni znacznie tańsze i niestety mniej ekologiczne rozwiązanie - tworzywo sztuczne.

Nasza praca jest naszą misją

Produkty zawarte w naszej ofercie to nie tylko poduszki, materace czy maty. To element czegoś znacznie większego - ideologii oraz stylu życia. Są spójne z nami, a my z nimi i to jest naszym zdaniem, klucz do naprawdę dobrego, użytecznego i wysokiej jakości produktu. I takie też produkty z największą przyjemnością oddajemy w Państwa ręce! :)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password