Poduszka gryczano-gorczycowa + lniana poszewka

64,40 zł
Brutto

Poduszka wypełniona łuską gryki z dodatkiem 10% nasion gorczycy białej. Do poduszki dołączona jest powłoczka wykonana z naturalnego lnu. To najzdrowsze i najbardziej naturalne połączenie, ponieważ zarówno poduszka, jak i zewnętrzna powłoczka wykonane są z naturalnych, niebielonych materiałów, a wypełnienie wzbogacone jest o zdrowotną gorczycę. Polecamy!

Rozmiar poduszki
Zioła
Ilość

Oferowana poduszka to najzdrowsze rozwiązanie. Wewnętrzna wsypa wykonana jest ze 100% grubej bawełny. Zewnętrzna powłoczka została uszyta ze 100% lnu. Dzięki zastosowanym materiałom uzyskano wyrób wykonany w 100% z naturalnych surowców, co gwarantuje komfort użytkowania oraz przyjazne otoczenie.

Poduszka jest wypełniona dokładnie oczyszczoną i pozbawioną kurzu łuską gryczaną. Do poduszki dołączony jest woreczek z gorczycą, którego zawartość należy wsypać do wnętrza poduszki.

Dzięki właściwościom łusek poduszka świetnie dopasowuje się do kształtu szyi i głowy zapewniając tym samym efekt poduszki ortopedycznej - wspiera kręgosłup w prawidłowej pozycji. 

Ziele gryki stosowane jest w celach leczniczych. Sama łuska zawiera witaminę P (rutyna), kwasy organiczne i sole mineralne.

Właściwości wyrobów z łuski gryki:

- antyalergiczne,
- antystresowe,
- antyodleżynowe,
- przeciwdziałają chorobom skóry i układu krwionośnego.

Gorczyca od bardzo dawna stosowana jest w medycynie naturalnej, jako środek ,który:

- pomaga usuwać odczucie zmęczenia, poprawia samopoczucie, pomaga likwidować bezsenność, wpływa pozytywnie na układ nerwowy (wycisza), poprawia przemianę materii.
- stosowana w podkładach i poduszkach poprawia krążenie i normalizuje napięcie mięśniowe,dzięki czemu pomaga w leczeniu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa (dyskopatia), powikłań neurologicznych.
- zmniejsza wrażliwość na zmianę warunków biometeorologicznych.

Więcej informacji o różnicy pomiędzy poduszkami gryczanymi, a gryczono-gorczycowymi znajduje się tutaj.

Zalety poduszki gryczanej:

 • - jest antystatyczna przez co antyalergiczna,

 • - zapewnia delikatny masaż głowy i szyi, dzięki czemu łatwiej pozbywamy się stresu i zmęczenia,

 • - wspiera kręgosłup w prawidłowej pozycji,

 • - jest w 100% naturalna i ekologiczna,

 • - zapobiega bólom głowy, bólom szyi i karku oraz zaburzeniom snu,

 • - sen jest bardziej komfortowy, więc także głębszy i lepszej jakości,

 • - przeciwdziała powstawaniu skoliozy kręgosłupa,

 • - łuski w kształcie muszelek umożliwiają dobry przepływ powietrza przez poduszkę, co zapobiega poceniu się skóry głowy,

 • - łuski gryki są bardzo elastyczne, dzięki czemu doskonale dopasowują się do pozycji leżącego i nie powodują stałych nacisków,

 • - ładnie pachnie,

 • - jest ciepła w zimie i chłodna latem absorbując temperaturę otoczenia,

 • - posiada wszyty zamek błyskawiczny - zarówno w lnianej poszewce, jak i bawełnianej wsypce, dzięki czemu można dopasować ilość wypełnienia do własnych potrzeb oraz bez problemu je odświeżyć i wyprać powłoczkę,

 • - nie wymaga specjalnego traktowania: powłoczkę można prać, a wypełnienie odświeżać przez wystawienie na promienie słoneczne.

Nasze poduszki wypełnione są polską łuską gryki, która jest dokładnie oczyszczona gwarantując tym samym wysoką jakość produktu.

Zalecamy okresową wymianę wypełnienia poduszki.

Więcej o właściwości łuski gryki można poczytać w artykule informacyjnym klikając tutaj

Wyprodukowana w Polsce!

Kupując u nas wspierają Państwo Polskiego producenta, a nie chińską fabrykę!

WG-0361/WG-0449

No customer reviews for the moment.