Materac gorczycowy (mata gorczycowa)

149,90 zł
Brutto

Mata bawełniana wypełniona gorczycą. Uszyta została ze 100% grubej i wytrzymałej surowej bawełny. Wypełnienie stanowi gorczyca o czystości spożywczej.

Rozmiar
Ilość

Charakterystyka maty:

 • Mata wypełniona jest luźno białą gorczycą, tak aby kanały nie były nadmiernie nabrzmiałe.
 • Wszyty zamek umożliwia okresowe opróżnianie maty, jej wypranie i ponowne napełnienie
 • Od wieków nasiona gorczycy wykorzystywane są w medycynie naturalnej
 • Gorczyca stosowana jest pomocniczo przy bólach reumatycznych i zwyrodnieniowych, przy różnego rodzaju stanach zapalnych układu kostno-stawowego, przy nerwobólach i bólach głowy
 • Zmniejsza wrażliwość na zmianę warunków biometeorologicznych, usuwa zmęczenie, poprawia samopoczucie, likwiduje bezsenność, reguluje układ nerwowy (wycisza),
 • Wykonana jest ze 100% zwartej bawełny
 • Przeszycia zapobiegają nadmiernemu przemieszczaniu się nasion gorczycy, dodatkowo masując mięśnie kręgosłupa,
 • Waga: około 5kg dla maty 55x100(+/- 3 cm), około 6kg dla maty 70x100(+/- 3 cm) oraz około 12kg dla maty 70x190(+/- 3 cm).


Dla kogo odpowiednia jest mata gorczycowa:

 1. Dla prowadzących stresujący i intensywny tryb życia

  Jej zastosowanie może pomóc w łagodzeniu napięcia i stresu, które często towarzyszą intensywnemu trybowi życia. Po ciężkim dniu pracy lub intensywnym treningu, leżenie na macie gorczycowej może zapewnić przyjemne uczucie relaksu i odprężenia, niczym delikatny masaż ciała.
 2. Dla aktywnych fizycznie i sportowców

  Gorczyca stymuluje krążenie krwi, co przyczynia się do zmniejszenia bólu mięśni, jest zatem idealna dla osób prowadzących aktywny tryb życia lub uprawiających sport. Może być idealnym narzędziem do regeneracji i złagodzenia dolegliwości związanych z wysiłkiem fizycznym.
 3. Dla starszych osób

  Dzięki właściwościom terapeutycznym, osobom w podeszłym wieku z różnymi schorzeniami mata może przynieść ulgę i poprawić samopoczucie. Gorczyca od wieków używana była jako środek przeciwbólowy. Jej zastosowanie może pomóc w redukcji bólu i sztywności mięśni, które często towarzyszą schorzeniom układu kostno-stawowego i reumatycznym. Mata gorczycowa ma również działanie relaksacyjne i pomaga w redukcji stresu oraz napięcia emocjonalnego, które mogą towarzyszyć starszym osobom. Leżenie na macie gorczycowej może stanowić element relaksu i odprężenia oraz złagodzenia dyskomfortu, co może wpłynąć na poprawę ogólnego samopoczucia.Jesteśmy producentem mat gorczycowych od 8 lat. Do ich produkcji wykorzystujemy najwyższej jakości surowce pochodzące z polskich upraw i tkalni.Mata gorczycowa marki ELIKS posiada aktualne Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (dawniej PZH)

WG-0170

Specyficzne kody

ean13
5904012751729

No customer reviews for the moment.