Wałek (bolster) do jogi 60x23

89,00 zł
Brutto
Zadaniem wałka do jogi jest wsparcie lub odciążenie mięśni ciała. Dzięki podparciu pozwala zredukować napięcie mięśni pleców w odcinku lędźwiowym i piersiowym, a także mięśni brzucha. Niezastąpiony w praktyce jogi z pomocami, w profilaktyce zdrowego kręgosłupa a także jako poduszka do siedzenia czy medytacji!
Końcówka serii.
Kolor
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

nizp-pzh-atest.png

Wałek do jogi z łuską gryki firmy Eliks Natural posiada aktualne Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Dlaczego łuska gryki?

Wałek marki Eliks wypełniony jest specjalnie przygotowaną i oczyszczoną łuską gryki. Dzięki nieregularnej budowie, łuska nigdy się nie zbija, jest cały czas sypka. Dopasowuje się do kształtu ciała stanowiąc doskonałe podparcie.

Co więcej:

  • Łuska gryki jest naturalnie antyalergiczna - dzięki wysokiej zawartości tanin nie mogą się w niej rozwijać roztocza, grzyby i bakterie.

  • Łuska gryki jest naturalnie przewiewna - redukuje pocenie się - przestrzeń obecna między łuskami ułatwia cyrkulację powietrza, przyjmując ciepło i wilgoć z ciała do wewnątrz, gdzie naturalnie wyparowuje.


Grubość i twardość można regulować

Do wałka wszyty jest zamek błyskawiczny, dzięki czemu można dostosować ilość łuski w części wewnętrznej do indywidualnych preferencji.

Rozmiar: 60x23 cm.
Waga: ok. 4 kg.

Utrzymanie w czystości


Zestaw zawiera wałek oraz dodatkową zdejmowaną poszewkę, dzięki czemu można go szybko i wygodnie odświeżyć. Obydwie poszewki wykonane są ze 100% bawełny.


Przykładowe zastosowanie wałka


Przeznaczeniem wałka do jogi jest wspieranie lub odciążenie mięśni ciała i kręgosłupa, zwłaszcza w przejściach między pozycjami w jodze. Dzięki odpowiedniemu podparciu pozwala zredukować napięcie mięśni pleców w odcinku lędźwiowym i piersiowym, a także mięśni brzucha.


W jakich pozycjach można stosować wałek do jogi?


Są to przykładowo:

  • Viparita Karani (pozycja nóg uniesionych na ścianie) - wałek podkładamy pod pośladki
  • Balasana (podparta pozycja dziecka) - kładziemy się na wałku ułożonym wzdłuż ciała
  • Supta-virasana (leżący wojownik) - wałek kładziemy pod plecami
  • Supta Baddha Konasana (leżący schwytany kąt) - wałek kładziemy pod plecami
  • Savasana - najbardziej znana pozycja relaksacyjna, w której leży się na podłodze - można położyć się plecami na wałku lub położyć go pod kolanamiWG-0002

No customer reviews for the moment.