Poduszka z łuską gryki, orkiszu czy prosa?

person Wysłany przez: Site Owner list W: Zdrowie Na: comment Komentarz: 0 favorite Hit: 8421
Każda z łusek jest inna i cechuje się nieco odrębnymi właściwościami. Ba! Nawet łuska gryki występuje w 2 rodzajach:
  • palona - powstająca przy produkcji prażonej kaszy gryczanej, o intensywnym zapachu kojarzącym nam się z obiadem. Ta łuska najczęściej wypełnia poduszki naszych zachodnich sąsiadów, również tych z USA. Nie znaczy, że jest lepsza, wręcz przeciwnie - jest mniej sprężysta, a jej intensywny zapach często przeszkadza w czasie snu...
  • niepalona - z kaszy gryczanej białej, królująca w naszych rodzimych poduszkach.

Wracając jednak do różnic między łuskami gryki, orkiszu i prosa - mimo iż w kilku aspektach bardzo podobne i w zasadzie chciałoby się rzec: "łuska to łuska, ważne że naturalna", to jednak odczucia pomiędzy nimi mogą być zupełnie odmienne. 

Aby jak najlepiej pokazać różnice oraz podobieństwa, przygotowaliśmy dla Was małą infografikę, scoring poszczególnych łusek i przyznaliśmy im od 1 do 5 gwiazdek w poszczególnych kategoriach, gdzie 5 oznacza największy stopień przyjazności dla użytkownika:

scoring-porownanie-lusek.JPG

Pisząc krótko i podsumowując:

  • Łuska gryki ma zdecydowanie najlepsze właściwości przepuszczające powietrze, dzięki czemu zapobiega poceniu się skóry głowy i świetnie nadaje się jako wypełnienie do produktów przeciwodleżynowych. Jej piramidkowy kształt zapewnia dużą sprężystość, choć tym samym powoduje uczucie delikatnej twardości. Jest zdecydowanie najbardziej szeleszcząca spośród wszystkich 3 kandydatek, natomiast pod względem wagi klasyfikujemy ją do umiarkowanych - jest pomiędzy.
  • Łuska orkiszu, podobnie jak łuska gryczana zachowuje sporo miejsca pomiędzy, jest oddychająca. Jej owalny kształt nadaje jej wyczuwalnej sprężystości, choć wyraźnego uczucia miękkości nie ma. W bezpośrednim porównaniu z łuską gryki jest jednak delikatniejsza i mniej szeleści. To zdecydowana liderka jeśli chodzi o wagę - jest najlżejsza.
  • Łuska prosa, choć swym maleńkim rozmiarem nie zapewnia tak dobrej przepuszczalności powietrza jak jej 2 rywalki, to jest absolutnym hitem w zakresie miękkości i delikatności. Bardzo przypomina poduszki wypełnione granulatem styropianowym, cichutko przesypuje się w środku, jest puszysta i przyjemna. Waga - no cóż, tu wypada najgorzej, jest najcięższa ze wszystkich.

Czy można wyłonić jedną najlepszą? Zdecydowanie nie! Każda jest inna, ma inne właściwości, dlatego warto jeszcze przed zakupem zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami co do wymarzonej naturalnej poduszki i dopiero na tej podstawie dokonać wyboru jednej lub kilku - na zmianę :)

Komentarze

Nie ma aktualnie komentarzy

Pozostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password