Szałwia - naturalny olejek (Oleum Salva lavandulaefolia)

15,90 zł
Brutto
Olejek (Oleum Salva lavandulaefolia) z szałwii jest pozyskiwany z liści. Szałwia jest ziołem pochodzącym głównie z regionów śródziemnomorskich. Olejek jest zwykle otrzymywany przez destylację parą wodną z liści szałwii. Ma silny, ziołowy zapach i jest ceniony ze względu na swoje właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Olejek z szałwii jest szeroko stosowany w aromaterapii, pielęgnacji skóry i medycynie naturalnej.
Ilość

Olejek eteryczny Szałwia ma charakterystyczny zapach, który jest głęboki, ziołowy i orzeźwiający. Jest wykorzystywany w aromaterapii, aby przynieść uczucie klarowności umysłu i pobudzenia. Jego intensywny aromat sprzyja koncentracji, poprawia pamięć i łagodzi stany zmęczenia.

Szałwia ma również właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, co czyni ją korzystną w pielęgnacji skóry. Może być stosowana na skórę trądzikową lub tłustą, ponieważ reguluje wydzielanie sebum i łagodzi podrażnienia. Dodanie kilku kropel olejku szałwiowego do toniku lub balsamu do twarzy pomoże utrzymać skórę czystą i zdrową.

Olejek szałwiowy jest również stosowany w praktykach aromaterapeutycznych w celu łagodzenia napięcia nerwowego i lęków. Jego uspokajające właściwości mogą pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia. Może być dodawany do kąpieli relaksacyjnych, masażu lub inhalacji, aby wprowadzić uczucie odświeżenia i równowagi.

W skrócie, olejek eteryczny Szałwia to naturalny eliksir, który przynosi uczucie klarowności umysłu, korzystnie wpływa na skórę i działa kojąco na układ nerwowy. Jego intensywny, ziołowy zapach i właściwości antyseptyczne czynią go cennym dodatkiem do aromaterapii i pielęgnacji skóry.


10 pomysłów na zastosowanie olejku


  • Naturalny aromat w poduszce z łuską gryki, orkiszu, prosa: Nasącz gazik 2-3 kroplami olejku i umieść go w poduszce gryczanej lub dodaj bezpośrednio do łuski przez rozsunięcie suwaka
  • Aromaterapia w wannie: Dodaj kilka kropel do kąpieli w wannie - 5-6 powinno wystarczyć
  • Sauna: Dodaj kilka kropel do wody i polej rozgrzanie kamienie w saunie
  • Dyfuzor lub kominek: Dodaj 3-4 kropli do wody w dyfuzorze lub kominku
  • Pachnące pranie: Olejek możesz dodać do dozownika pralki przed rozpoczęciem prania
  • Pachnąca szafa: Włóż woreczek lub szmatkę nasączoną olejkiem do szafy - w bezpiecznej odległości od ubrań
  • Miły zapach po odkurzaniu: Nasącz gazik olejkiem i wciągnij go do odkurzacza, w celu zaromatyzowania powietrza
  • Naturalny zapach w samochodzie: Skrop olejkiem wycieraczkę w aucie - najlepiej w niewidocznym miejscu
  • Miły zapach przy wejściu do domu: Skrop olejkiem wycieraczkę w przedpokoju domu
  • Zero waste w samochodzie lub domu: Skrop olejkiem zużytą "choinkę samochodową" lub uzupełnij pusty wkład odświeżacza powietrza

Opakowanie:

Olejek znajduje się w szklanej, ciemnej buteleczce, która chroni go przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Buteleczka zawiera kroplomierz ułatwiający dozowanie.

Skład: 100% Oleum Salva lavandulaefolia

Pojemność: 10 ml +- 2 ml.

Producent:

Naturalne Aromaty 2 sp. z o.o.
32-014 Brzezie
Dąbrowa 289

Wyprodukowane w UE.

Uwaga producenta:

Nie stosować doustnie.
Nie stosować w czasie ciąży.
Nie stosować na skórę.

No customer reviews for the moment.

Zobacz także

Poduszka gryczana
Od 21,90 zł
Poduszka z łuską gryki to naturalna alternatywa dla wykonanych z poliestru poduszek dostępnych masowo w sklepach. Chłodna latem i ciepła zimą nie...